اجرای سقف ویلایی

اجرای سقف ویلایی


  ساخت سقف ویلایی

سقف های ویلایی از نظر شکل و اجرا انواع متفاوتی دارند. که به دو دسته شیب دار ومسطح دسته بندی کرد.که دراین بین سقف های شیب دار یا شیروانی برای ویلاهامورداستفاده قرار می گیرد.در مورد سقف های شیروانی لازم به ذکر است .که نسبت به سقف های مسطح از استقامت بیشتری برخوردار هستند. و مراقبت کمتری می خواهند واین سقف ها متناسب با شهرهای پربارش هستند. ودر برابر برف و باران می توانند مقاوم باشند .

مراحل اجرای سقف شیبدار ویلا

پس از طراحی و انتخاب محل مورد نظر اجرا آغاز میشود. در ابتدای کار کلاف های مورد نظر، برای قرار گرفتن شیروانی نصب میشوند. با توجه به جنس شیروانی کلاف ها، مترال های مختلفی دارند. مرحله بعدی تکمیل زیر سازی سقف انجام میشود. که خود شامل ساخت سازه وپوشش اولیه کار میشود. مرغوبیت وکیفیت سازه وزیر سازی در مقاومت وعمر سقف ویلا مهم است. بعد از آن زیرسازی به کمک پنل های فلزی وتوری، پشم شیشه و…تکمیل میشود. که نقش عایق را دارند. مرحله پایانی اجرا شامل پوشش پایانی سقف است. در این زمان سقف با متریال های مناسب شیروانی، به طور کامل پوشانده می شود. از میخ، پیچ و یا حتی چسب های مخصوص برای پوشش سقف ها استفاده میشود.

سقف ویلا با ورق گالوانیزه

اجرای این طرح را می توان مقرون به صرفه ترین گزینه دانست. که این ورق یک لایه فولادی با روکش روی است. سبک بودن ومقاومت آن در برابر اکسید شدن از ویژگی های آن است. این ورق هاعایق خوبی در برابر گرما ،سرما،…هستند. و برای سازه های با مقاومت کم مناسب هستند. این ورق ها در ابعاد دلخواه برش داده میشوند. و با پیچ مخصوص روی سقف وصل می شوند. ورق های گالوانیزه عمر زیاد و هزینه کمی در اجرا خواهند داشت.

سقف ویلا شینگل

سقف شینگل از قیر فرآورده شده و سایرمشتقات نفتی و سیلیس است. از چند لایه تشکیل شدن این ورقه ها مقاومت در برابر فشار و ضربه رابه خوبی تحمل می کند. از مزایای دیگر آن استحکام در برابر نفوذ آب و نور است. این ورقه ها به طوری هستند. که به شما اجازه می دهند که روی لوله دودکش ها راهم بپوشانید.تنوع در رنگ وطرح این کار بالاست و شما می توانید .با توجه به ظاهر بنا انتخاب بهتری داشته باشید. سقف ویلا شینگل. اگر توسط افراد با تجربه و ماهر ساخته شود. عمر زیاد و دچار آسیب جدی نخواهند شد.

سقف ویلا کامپوزیت یا اسفالتی

این سقف هامقاومت خاصی در برابر ضربه وآب دارنداجزای آن به طور ی هست. که اجازه می دهند تمامی بخش های سقف را بپوشانید .به کمک این طرح سطح شیروانی به خوبی آب بندی میشود .عمر زیاد دیگر مزایای این سقف است. اما از نظر رنگ وطرح در مقایسه با سایر متریال ها محدودتر است .

سقف ویلا آردواز

از مخلوط آزبست، الیاف معدنی، الیاف مصنوعی، سیمان و موادشیمیایی. که با فشار زیاد فشرده میشوند. ورقه های آردواز تولید میشوند. این ورقه ها استحکام و ضربه گیر خوبی هستند. پس سبک بودن این ورقه ها نسبت به مقاومت آنها و اینکه وزن زیادی را به بنا تحمیل نمیکند. از ویژگی های بارز این طرح است. این ورق به دو صورت فلزی و سیمانی ساخته میشود. که نوع فلزی آن عمربیشتری نسبت به سازه سیمانی دارد. و عایق بندی توسط پشم شیشه در آن به کارگرفته می شود .

سقف ویلا آندوویلا

نوعی قیر به نام بیتومن با الیاف سلولز طبیعی به همراه رنگدانه های رزینی که با تکنولوژی آمیخته می شوند. مراحل تشکیل آندوویلا را انجام میدهند. آندوویلا ضدآب واستحکام بالایی دارد وزنگ نمیزند. وهمچنین دچار پوسیدگی نمی شوند از این رو کمتر به تعمیر نیاز دارند هزینه آن مناسب بوده و سازگاری با محیط زیست دارد .این ورقه ها راهی برای ورود آب نمیگذارند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *